پرتال مدیریت API‌ها و جستجوی سفارشی پارسی‌جو

راهنما

پویایی تکنولوژي، جریان و دامنه‌ی استفاده از سرویس‌ها را به گونه‌ای تغییر داده که پیشرفت آن‌ها وابسته به برقراری ارتباطی موثر و آسان بین آن‌ها است. بسیاری از طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها در راستای ارائه‌ی خدمات و سرویس‌های کارآمد تمایل دارند تا از API ها یا افزونه‌های آماده‌ای استفاده کنند که قابلیت‌های وبگاه و پرتال اینترنتی خود را افزایش داده و آن‌را تعاملی‌تر و لذت‌بخش‌تر کنند.

سرویس‌های سفارشی پارسی‌جو که شامل APIها و جستجوگر سفارشی است به عنوان یک واسط و انتقال دهنده‌ی خدمات، توسعه دهندگان و صاحبان وب‌سایت‌ها را قادر می‌سازد تا امکانات و قابلیت‌هایی پیشرفته را به وب‌سایت خود اضافه کنند.

سیستم جستجوی سفارشی پارسی‌جو

استفاده از تکنولوژی موتورهای جستجو در میان کاربران فضای وب آنچنان فراگیر شده که بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و صفحات اینترنتی برای ارائه خدمات بهتر، علاقمند به استفاده از یک سیستم جستجوی پیشرفته در وبگاه خود هستند. یکی از بهترین، ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه‌های ممکن برای راه‌اندازی سیستم جستجوی پیشرفته و سریع برای پرتال‌های اینترنتی، استفاده از سیستم‌های جستجوی سفارشی است که بر پایه قدرت موتورهای جستجوی موفق عمل می‌کنند.

پارسی‌جو به عنوان بزرگترین جستجوگر بومی کشور، سرویس جستجوی سفارشی خود را برای وب‌مسترها و توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌های اینترنتی آماده کرده است تا از این طریق بتوانند به‌سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن یک جستجوگر پیشرفته را در وبگاه خود راه‌اندازی کنند.

جستجوی سفارشی چه قابلیتی را در اختیارتان قرار می‌دهد؟

هرشخص می‌تواند در وبسایت خود موتور جستجو داشته باشد. زمانی که وبسایت شما بزرگ است و یا شما پست‌ها و صفحات بسیاری را در وبسایت خود دارید که باعث می‌شود فرآیند جستجو در وبسایت شما کند و ارتباط مناسبی بین کلید واژه ی جستجو شده با نتایج وجود نداشته باشد، استفاده از جستجوی سفارشی راه حل مناسبی است. یک موتور جستجوی سفارشی در وبسایت شما، نتایج جستجوی کاربر بر روی وبسایت و یا وبگاه شما را ، سفارشی می کند و کاربران به سادگی و با دقت و سرعت بالایی به نتایج جستجوی خود دست پیدا می‌کنند.

در حال حاضر سیستم جستجوی سفارشی پارسی‌جو در سه حالت متفاوت در دسترس است

۱- حالت اول: نمایش نتایج جستجو در پارسی‌جو

در این حالت، نتایج حاصل از جستجوی کاربر در وب‌سایت پارسی‌جو نمایش داده می‌شود، بدین معنا که کاربر نتایج جستجوی خود را در پارسی‌جو ملاحظه می‌کند نه سایت شما.

۲-حالت دوم: نمایش نتایج جستجو به صورت بازشونده(Pop-Up)

با کلیک کاربران بر روی آیکن جستجو در سایتتان، صفحه‌ای به صورت بازشونده (Pop-Up) حاوی نتایج جستجو(بدون خارج شدن از سایت شما) ظاهر می‌شود.

۳-حالت سوم: نمایش نتایج در رابط کاربری سایت شما

اگر برایتان مهم است که کاربران نتایج جستجوی خود را در رابط کاربری وب‌سایت خودتان مشاهده کنند این حالت پیشنهاد می‌شود. بدین ترتیب برای کاربر نه پاپ‌آپی باز می‌شود و نه به صفحه دیگری ارجاع داده می‌شود و کاربر مستقیم به نتایج مورد نظر خود در وب سایت شما دست پیدا می‌کند.

APIهای پارسی‌جو

APIهای آماده شده توسط پارسی‌جو شامل نقشه، ارز، سکه و وضعیت آب‌و‌هوا است که همه بر اساس موقعیت زمانی و مکانی و بر اساس نیاز فارسی‌زبانان طراحی و توسعه داده‌ شده‌اند.

API‌چیست؟

API مخفف عبارت Application Programming Interface است که به برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهندگان وب این امکان را می‌دهد که به تمام یا بخشی از قابلیت‌های یک نرم‌افزار دیگر دسترسی پیدا کنند. در واقع API ها امکان استفاده از داده‌ها و عملکرد سرویس‌های بزرگ را به‌شکل سازمان یافته و محدود برای دیگر وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها فراهم می‌کنند. APIها ممکن است بر اساس میزان دسترسی که در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهند، پولی یا رایگان باشند.

API چه استفاده‌ای دارد؟

APIها برقراری ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را آسان‌ می‌سازند که این عامل می‌تواند به توسعه بهتر و سریع‌تر نرم‌افزارها و صفحات وب کمک فراوانی کند. کمپانی‌های بزرگی همچون گوگل، تلگرام، توییتر و...بسیاری از سرویس‌های خود را توسط API در اختیار دیگر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند.

API نقشه پارسی‌جو

نقشه پارسی‌جو با پوشش بالغ بر ۴۵۰ شهر ایران و بیش از ۵۳۰ لایه مختلف اطلاعاتی، ارایه لایه‌های متنوع اطلاعاتی و کارتوگرافي منحصربفرد، اولین و تخصصی ترین سرویس نقشه بومی ایران در این مقیاس است که توسط محققین و متخصصین مجموعه پارسی جو با تکیه بر تجربه و تخصص اعضا و انجام سالها تحقیق و پژوهش، طراحی و پیاده سازی شده است.

پارسی‌جو با ارایه API نقشه خود امکان استفاده از امکانات آن را به‌صورت رایگان برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده است. پوشش گسترده، جزییات دقیق و به روزآوری‌های متعدد در فواصل زمانی کم از ویژگی‌های مهمی است که استفاده از API نقشه پارسی‌جو را به بهترین انتخاب برای توسعه‌دهندگان ایرانی تبدیل می‌سازد.

API آب و هوا

حیاتی‌بودن آگاهی درست و به‌موقع از وضعیت آب‌وهوا موجب تمایل زیاد کاربران وب به سمت سرویس‌های نمایش وضعیت جوی شده است. به‌همین دلیل است که بسیاری از وب‌مسترها و طراحان وب‌سایت‌ها علاقه دارند که وضعیت آب‌وهوا را به شکلی ساده و سریع در دسترس کاربران خود قرار دهند.

با استفاده از API آب‌و‌هوای پارسی‌جو، کاربران وب‌سایت شما می‌توانند اطلاعاتی به‌روز و صحیحی راجع‌ به وضعیت آب‌وهوای منطقه ومکان مورد نظر به دست آورند.

این API با گرفتن نام استان و شهر مورد نظر شما، اطلاعات و وضعیت آب‌وهوایی آن منطقه را در صفحه اینترنتی مدنظرتان نمایش می‌دهد. این اطلاعات شامل شرایط جوی و حداکثر و حداقل دما می‌شود.

API قیمت ارز

اگر به نمایش نرخ ارز در بلاگ یا سایت خود علاقه‌مند هستید پارسی‌جو API‌این سرویس محبوب را برای شما تهیه کرده است. این ‌‌API، بر اساس ارز انتخاب شده، قیمت، تغییرات (ثابت، کاهش یا افزایش) و درصد تغییرات را نشان می‌هد.

API قیمت سکه

شرایط خاص اقتصادی باعث شده است که رصد مداوم قیمت سکه در ایران، طرفداران بی‌شماری داشته باشد. با استفاده ‌‌API قیمت سکه، می‌توانید تغییرات(افزایش ،کاهش و یا ثابت بودن قیمت) و میزان تغییرات قیمت سکه را نمایش دهید.